• +48 609 194 744
  • Cieplarnia Ostrowit, Ozga 5A, 97-360 Kamieńsk
  • handel@ostrowit.pl

jak dbać o zioła w domu

Dobre nawyki żywieniowe to podstawa długiego i zdrowego życia. Często w pogoni za obowiązkami dnia codziennego zapominamy, by na chwilę się zatrzymać i poświęć trochę czasu na odpowiedni dobór składników, z których przygotowujemy posiłki.

Odpowiednie składniki to nie wszystko. Warto pamiętać, że po zakupie również trzeba zadbać o rośliny tak, by przetrwały jak najdłużej i nie stały się dla nas szkodliwe.

Jak dbać o nasze produkty po zakupie?

Nasłonecznienie

Produkty można przechowywać w nasłonecznionych miejscach jednak warto zwrócić uwagę, by w trakcie upalnych dni przenieść je w miejsce, które nie znajduje się w pełnym słońcu. Nikt nie czuje się zbyt dobrze, gdy za długo przebywa na słońcu w upalne dni.


Podlewanie

Rośliny nie są w tej kwestii wyjątkiem. Nasze sałaty i zioła doniczkowe należy podlewać od spodu. Sałaty można także wstawić do pojemnika z wodą. Za sprawą systemu korzeniowego roślina pobierze wodę, dłużej zachowa świeżość, a przy odpowiedniej pielęgnacji sałata i zioła odrosną.


Temperatura

Najbardziej optymalną temperaturą w jakiej powinny przebywać rośliny jest 23* C. Ważne jest także, aby rośliny nie znajdowały się w miejscach przeciągu.