• +48 609 450 762
  • Cieplarnia Ostrowit, Ozga 5A, 97-360 Kamieńsk
  • handel@ostrowit.pl

Zapewne słowo naturalne kojarzy Ci się z uprawą żywności na polu, gdzie czas płynie wolno, promienie słoneczne od czasu do czasu zastępują krople deszczu, a nad spokojnie rosnącymi roślinami latają ptaki i owady. Tylko czy faktycznie jest tak idealnie?

Poziom zanieczyszczenia w naszym kraju jest na bardzo wysokim poziomie. Metale ciężkie wydobywające się z wielkich fabryk i elektrowni opadają na rosnące na polach rośliny podobnie jak spaliny z rur wydechowych milionów samochodów.

Uprawy przed szkodnikami „chronione” są licznymi chemicznymi nawozami, które mają zagwarantować bogate plony…

Kontrolowane warunki upraw

Nasze zioła i rośliny powstają w szklarniach, które kontrolowane są przez komputer klimatyczny.  Steruje on temperaturą, wilgotnością, nawożeniem, nawadnianiem, wietrzeniem, doświetlaniem i cieniówkami To on pozwala nam dostarczać na rynek zdrowe i świeże produkty, w których żaden element procesu wzrastania nie jest przypadkowy.

Przykładamy ogromną wagę do świadomości ekologicznej dlatego nasze produkty powstają w biodegradowalnych doniczkach, a do ich wytwarzania nie wykorzystujemy chemii.

To sprawia, że o każdej porze roku możemy dostarczać naszym klientom zdrowe i świeże produkty, których wartość jest nieoceniona zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Szczególnie gdy na rynku dostępne są w większości rośliny ściągane z zagranicy, które podczas transportu tracą swoją jakość.

Certyfikat Global G.A.P.

Posiadamy certyfikat Global G.A.P. To globalnie akceptowalny certyfikat dobrej praktyki rolniczej zapewniający bezpieczeństwo produkcji żywności. Dąży on do zmniejszenia niekorzystnego wpływu na środowisko i zdrowie konsumenta, które wynika z  działalności rolniczej. Uwzględnia także wymagania etyczne i wytyczne związane z warunkami pracy, których główny cel przedstawiamy tutaj.

Nieustannie pracujemy nad rozwojem naszej firmy. Jesteśmy w trakcie wdrażania kolejnych systemów jakości. Szczegóły certyfikacji można sprawdzić tutaj wpisując nr certyfikatu GGN: 4059883565416.