- by Ostrowit
- wiedza / zdrowa żywność
- 7 października 2018
- 5 338
Nie znamy osoby, która byłaby fanem nieświeżej żywności. Korzystamy z niej jedynie wtedy, gdy zmusza nas do tego sytuacja. Odgrzewamy posiłki, gdy nie mamy czasu zjeść ich wtedy, gdy akurat były przygotowane. W trakcie ciepłych miesięcy radzimy sobie z tym problemem korzystając z dostępnej, świeżej żywności. Problem jest większy, gdy za oknem robi się chłodniej.
Jak poradzić sobie w okresie jesienno-zimowym?
Rośliny, warzywa i owoce zachowują swoje wartości odżywcze i nie tracą swojego aromatu właśnie wtedy, gdy są świeże. Gdy robi się zimno o świeże produkty wyhodowane na krajowych polach siłą rzeczy bardzo trudno.
Sklepy w tym okresie zaopatrują się w żywność, uprawianą w egzotycznych krajach, w których klimat na to pozwala. Są one następnie transportowane do Polski, byśmy mogli z nich korzystać. Niestety długi czas transportu, niewłaściwa temperatura podczas drogi to kilka z elementów, które obniżają ich jakość. Kwestia dezynfekcji TiR-ów wiąże się z kolei z bezpieczeństwem żywności. Każda doba od spakowania produktu do jego dostarczenia do klienta to strata na jakości. Warzywa ściągane z zagranicy wielokrotnie wykazują obecność pestycydów.
Produkty Ostrowit uprawiane są w szklarniach kontrolowanych przez komputer klimatyczny. Steruje on temperaturą, wilgotnością, nawożeniem, nawadnianiem, wietrzeniem, doświetlaniem i cieniówkami. Rośliny rosną bez użycia chemii. Ze szklarni do sklepów dostarczane są błyskawicznie, ponieważ ich ogromnym atutem jest świeżość.
Po zakupie przy odpowiedniej pielęgnacji sałaty i zioła mogą odrastać. Dodatkowym atutem naszych produktów jest wartość estetyczna i dekoracyjna, która w ostatnich latach stała się niezwykle popularna w polskich domach.